سیب‌زمینی شکم پر (giant spuds)

سیب‌زمینی شکم‌پر (giant spuds)

مواد لازم برای ۴ عدد سیب زمینی شکم‌پر:

سیب زمینی بزرگ  ۴ عدد هر کدام حدود ۲۰۰ گرم 
قارچ پورتابلا Portabella mushroom ۷۵ گرم ( نصف یک قارچ بزرگ)
پیاز متوسط  ۱ عدد
فلفل دلمه ایی کوچک  ۲ عدد 
گوشت چرخ کرده بوقلمون ۷٪ چربی  ۳۰۰ گرم 
ریحان خشک‌شده، پونه، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر  به مقدار لازم 
مخلوط ۶ پنیر ایتالیایی  ۶۵ گرم 
پنیر چدار ورقه‌ایی کوچک  ۴ عدد

جدول ارزش غذایی برای هر عدد سیب‌زمینی شکم‌پر:

کربوهیدرات  ۲۱ گرم
چربی  ۱۵ گرم
پروتئین ۲۹ گرم
کالری  ۳۴۵ گرم 

طرز تهیه و نکات مهم: 

  • سیب زمینی‌ها رو با آب گرم خوب بشویید و از طول به دو قسمت تقسیم کنید. میتونید توی فر بپزید‌شون یا برای سریعتر پخته شدن‌شون توی ماکروفر بذارید. بسته به نوع سیب زمینی ممکنه زمان پخت خیلی متفاوت باشه ولی نکته مهم چیه؟ چاقو رو تا عمق کمی چندین بار در گوشت سیب زمینی فرو ببرید ولی نه خیلی عمیق، که پوست سیب‌زمینی پاره نشه. این کار باعث میشه که آب سیب‌زمینی سریعتر ازش خارج بشه، درنتیجه سیب‌زمینی ها سریعتر بپزند. در ضمن موقعی که میخواین سیب‌زمینی ها رو خالی کنید، راحت‌تر این کار انجام بشه.
  • پیاز رو ریز خرد کنید، نصف پیاز خرد شده رو نگه دارید و نصف دیگه رو بریزید در تابه.
  • گوشت چرخ کرده رو به پیاز اضافه کنید و با چربی خود گوشت و آب پیاز تفت بدید. (من برای اینکه کالری این غذا رو به حداقل ممکن برسونم، برای سرخ کردن اصلا از روغن استفاده نمیکنم، ولی شما اگر حساسیت و یا محدودیتی در مورد میزان کالری ندارید میتونید با روغن سرخ کنید)
  • رنگ گوشت که تغییر کرد، بهش فلفل دلمه ایی و قارچ خرد شده رو اضافه کنید و کمی تفت بدید تا قارچها آبشون رو از دست بدن و کمی کوچک بشن.
  • وسط سیب‌زمینی‌های پخته شده رو خالی کنید ولی مواظب باشید که لایه نازکی از سیب زمینی حتما به پوسته بمونه. در غیر اینصورت لایه گوشت و قارچ و پنیر رو نمیتونه نگه داره و توی فر ولو میشه.
  • توی سیب زمینی رو باید با موادی که با هم تفت دادیم پرکنیم اماااااا برای اینکه موقع خوردن وقتی سیب‌زمینی رو میبرید، مواد توش پخش و پلا نشه، اول یک لایه نازک پنیر ریز رنده شده رو بریزد توی سیب زمینی‌ها، بعد دوباره لایه کمی از گوشت و مخلفات. این دو لایه نازک رو دوباره تکرار کنید.
  • در این مرحله اون پیازهای خرد‌شده ایی که کنار گذاشته بودید رو بریزید روی لایه آخر و بعد پنیر ورقه‌ایی و یا پنیر رنده شده رو بریزید.
  • سیب‌زمینی ها رو بذارید توی فری که با ۳۵۰ درجه فارنهایت از قبل گرمش کردید و بذارید تا آب شدن کامل پنیر توی فر بمونن.

❇️ با سیب زمینی های پخته شده‌‌ایی که از وسط سیب زمینی ها درآوردید، میتونید در روزهای بعد، پوره سیب‌زمینی درست کنید یا ازشون در درست کردن مایه کتلت استفاده کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *