آموزش کودک – برنامه آکادمی خان

آکادمی خان یک موسسه غیرانتفاعی (به معنای واقعی کلمه، نه مثل مدارس غیر انتفاعی ایران!) است که در سال ۲۰۰۶ با هدف ایجاد امکانات آموزش آنلاین توسط سلمان‌خان تحصیل‌کرده دانشگاه ام‌آی‌تی راه‌اندازی شده و الان به بیشتر از ۵۰ زبان از جمله فارسی درس ارائه می‌کند. این لینک وب‌سایت اصلی سایت و این هم لینک وب‌سایت فارسی سایت است. مطالب وبسایت فارسی به نظر می‌رسد برای نوجوانان مناسب باشد.

برای کودکان پیش‌دبستانی آکادمی خان اپلیکیشنی دارد که هم روی تلفن‌های اندروید و هم آیفون کار می‌کند. این اپلیکیشن به زبان انگلیسی است و در این‌جا می‌توانید در موردش بیشتر بخوانید. اگر چه زبان اپلیکیشن انگلیسی است ولی به دلیل سادگی فکر می‌کنم می‌تواند برای کودکان فارسی‌زبان هم مورد استفاده قرار بگیرد. به خصوص اگر فرد بزرگسالی حتی با آشنایی مختصر با زبان انگلیسی در کنار کودک بنشیند.

از ویژگی‌های این برنامه یکی این که به رشد تمام جنبه‌های شخصیت کودک کمک می‌کند مثل خواندن، نوشتن، زبان و ریاضی. حتی گاهی برنامه ورزش کردن هم دارد. این برنامه با کمک متخصصین آموزش در دانشگاه استنفورد تولید شده است.

از برنامه به دو صورت می‌توانید استفاده کنید. در روش اول برنامه بر اساس شناختی که از توانایی‌هایی کودک پیدا می‌کند به کودک تمرین‌های مختلف را نشان می‌دهد تا کودک در همه زمینه‌‌ها رشد کند.

در روش دوم‌ کودک یا بزرگسال همراه کودک می‌توانند از کتابخانه برنامه انتخاب کنند که روی چه موضوعی وقت بگذارند.

این روزها که به خاطر انزوای اجتماعی مجبوریم بیشتر خانه بمانیم این برنامه می‌تواند کمک‌ کند تا کودکان پیش‌دبستانی زمان تصویری یا همان اسکرین‌تایم با کیفیت‌تری داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *