بریم سراغ خاطره‌ها

حالا که خونه هستین یکی از راه‌های مفید و لذت‌بخش گذروندن وقت، خاطره نوشتن و آلبوم درست کردنه، یا بهتر از اون ترکیب کردن هر دوش با هم. 

۱- ساده‌ترین راه که برداشتن قلم و کاغذ. می‌تونین فکرها و خاطره‌های همین روزها رو بنویسین. امیدوارم هیچ وقت دوره‌ای مثل الان پیش نیاد و بعدها بشینید و با تعجب از روزهایی بخونید که مجبور بودید خونه بمونید. و البته شاید نوشتن از نگرانی‌ها و فکرهای در هم این روزها  کمک کنه که مرتب‌ترشون کنیم و از پسشون بربیایم.

۲- می‌تونین به جای خاطره این روزها، خاطره‌های قدیم رو هرچی یادتون میاد بنویسین. مثلا یه خاطره جالب از کلاس سوم. یا سال کنکور. یا اون بار که دستتون شکسته بود.

۲- با همون کاغذ و قلم می‌تونین خاطره بزرگ‌ترهای فامیل رو بنویسین. به یه سری سوال فکر کنین و اگه پیششون هستین یا با تلفن ازشون بپرسین و بنویسین. اگه نزدیک هستین می‌تونین رو تلفن هم صداشون رو ضبط کنید که براتون از خاطره‌هاشون تعریف می‌کنند. می‌تونید راجع به خودتون هم ازشون بپرسید. بعضی‌ها شاید راحت نباشن راجع به خودشون تعریف کنند ولی راجع به بچه و نوه و خواهرزاده و… همه کلی خاطره دارن تعریف کنند.

۳- اگر دسترسی به عکس‌های قدیمی‌تون دارین بهترین وقته که برین سراغشون. هم آلبوم‌هاتون رو می‌تونین مرتب کنید. هم با نگاه کردن به اونا حتما کلی خاطره براتون زنده می‌شه.  می‌تونید اون عکس‌ها رو هم  تو یه دفتر بچسبونین و زیرش راجع بهش بنویسین. البته بهتره عکس‌هایی باشه که مشابهش رو دارین، یا از عکس‌های قدیمی عکس بگیرید و چاپ کنید، چون آلبوم‌ها برای نگه‌داشتن عکس درست شده‌اند ولی چسب و کاغذ دفتر نه.

۴ –  و چی بهتر از استفاده از تکنولوژی؟ یه اکانت اینستاگرم خصوصی برای خودتون یا افراد خانواده درست کنید و عکس و خاطره‌ها رو اونجا بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *