کتاب صوتی رایگان – ربه‌کا

سایت کتاب طاقچه کتاب صوتی ربه‌کا از گروه راوی گنبد کبود با صدای مرآت بهنام را رایگان کرده. می‌توانید این کتاب کلاسیک را از سایت طاقچه دانلود کنید. در زیر متن معرفی کتاب در سایت طاقچه را ببینید.

معرفی کتاب صوتی ربه کا

کتاب صوتی«ربه‌کا» رمان کلاسیک معروفی از دافنه دوموریه، بانوی نویسنده اهل انگلستان است. دختر جوان خدمتکاری با یک مرد ثروتمند به نام ماکسیم دووینتر ازدواج می کند و پا به قصر پرشکوه او می‌گذارد. او پس از مدتی زندگی در قصر ماندرلی درمی‌یابد که همسرش زن سابق خود را که جوان و زیبا بوده در حادثه‌ای از دست داده است. با گذشت زمان دختر درمی‌یابد که رازی در مرگ زن جوان آقای دووینتر نهفته است رازی که با آبرو و اعتبار این مرد منتفذ در ارتباط است.

دافنه دوموریه در این اثر معمایی خود در پی پرده برداشتن از بعد ونهان شخصیت آدم‌هایی است که به ظاهر آراسته و باشکوه می‌آیند.

ربه‌کا داستان معصومیت در برابر رذالت است و گویای این است که پشت هر ظاهر موجه و کار اخلاقی رازی نهفته که با گذر زمان ماهیت صادقانه یا شیطانی خود را آشکار می‌کند.

در سال ۱۹۴۰ فیلمی به کارگردانی آلفرد هیچکاک از روی این رمان با بازی لارنس الیویه، جوآن فونتین و جودیت اندرسون ساخته شد که برنده اسکار سال بعد و در تاریخ سینمای جهان ماندگار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *