کتاب – النور الیفانت حالش خوبه

“النور الیفانت حالش خوبه” اولین کتاب نویسنده اسکاتلندی گیل هایمون است که سال ۲۰۱۷ از پرفروش‌های کتاب داستانی بوده. ریس ویترسپون، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی سریال “دروغ‌های بزرگ کوچک” هم حقوق کتاب را برای فیلم یا سریال کردنش خریده که خود این کلی به محبوبیت کتاب اضافه کرده.

النور یک زن سی‌ساله است که با روابط معمول اجتماعی خیلی رابطه خوبی نداره و خیلی نمی‌دونه در موقعیت‌های مختلف باید چه کار کنه، به قول خودش “هر وقت نمی‌دونی چکار کنی لبخند بزن” ولی بعد اضافه می‌کنه “البته به تجربه فهمیدم نه در مراسم عزاداری”. در فصل اول کتاب از زندگی النور این را می‌فهمیم: پنج روز در هفته کار هشت تا پنج داره، ظهرها ناهار را در شرکت تنها می‌خوره، شام هر شبش اسپاگتی با پستو است و آخر هفته‌ها را با ودکا سر می‌کنه: نیمه مست، نیمه هشیار. از همین فصل اول النور خیلی بانمک رفتار اجتماعی بقیه را تحلیل منطقی می‌کنه. تحلیل‌هاش برای خواننده آشنا به قواعد معمول اجتماعی بانمکه که خب این طوری هم می‌شه نگاه کرد. کتاب که جلوتر می‌ره کم‌کم خواننده النور را بیشتر می‌شناسه، تکه‌های پازلی که النور در جاهای مختلف کتاب از زندگی گذشته‌اش به خواننده نشون می‌ده باعث می‌شه النور و مدل فکر کردنش برود زیر پوست خواننده. به نوعی دردهاش را و مخفی شدن‌هاش پشت تحلیل‌های منطقی را ببینی. باهاش بخندی، گریه کنی، حسادت کنی و به روی خودت نیاری و از همه مهم‌تر گذشته متفاوتش را کشف کنی‌

این کتاب را می‌توانید به صورت الکترونیکی از فیدبیو بگیرید. اگر کتاب کاغذی می‌خواهید می‌توانید از تلگرام سفارش کتاب بهمن دارالشفا سفارش دهید.

پانوشت: ۱. من کتاب را به انگلیسی خوانده‌ام و از کیفیت ترجمه اطلاعی ندارم.

۲. این پست تبلیغی نیست و ما سود مالی از بهمن یا فیدبیو نمی‌گیریم. لینک به فیدبیو و بهمن جهت اطلاع‌رسانی است تا اگر از خانه نمی‌توانید خارج شوید هنوز بتوانید کتاب را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *