در خانه زبان انگلیسی یاد بگیریم

در این روزها که توصیه می‌شود در خانه بمانیم‌ آموختن زبان انگلیسی میتواند راه خوبی برای استفاده بهتر از زمان باشد.‌ شاید خواندن این مقاله در این راه کمک کننده باشد تا رایگان انگلیسی را در خانه بیاموزید. تمام منابع پیشنهاد شده رایگان‌اند و فقط نیاز به اینترنت دارید.

لغت

برای آموختن لغت دو‌کتاب oxford word skills در دو سطح Basic و Intermediate را میتوانید از کانال کتاب‌های آفرینش در تلگرام رایگان دانلود کنید.‌ برای به حافظه سپردن لغت‌های جدید لغت را در دیکشنری longman جست‌وجو کنید برای هر لغت چندین مثال نوشته شده است. مثال‌ها‌ را پخش کنید و صدای گوینده را ضبط کنید. توصیه می‌شود بیشتر از روزی ۲۰ لغت جدید حفظ نشود چون در طولانی مدت فعال شدن و به کار بردنشان سخت‌تر خواهد بود. فایل صوتی مثال‌های لغت‌های جدید کمتر از ۱ دقیقه می‌شود فایل را بارها در طول روز گوش کنید و همراه با گوینده تکرار کنید‌.

گرامر

برای آموختن گرامر سری کتاب‌های English Grammar in Use را میتوانید از کانال کتاب‌های آفرینش دانلود کنید. این سری کتاب گرامر را از سطح مبتدی تا پیشرفته بسیار آسان توضیح داده. تمرین‌های کتاب را حل کنید جواب‌ها را با پاسخ‌های انتهای کتاب تصحیح کنید. سوال‌هایی که اشتباه نوشته‌اید را در دفتری یادداشت کنید و در روزهای بعدی مطالعه کنید.

ویدیو

مهم‌ترین عامل برای یادگیری تمام زبان‌ها در معرض آن قرار گرفتن برای مدتی طولانی است. ویدیوهای TED Talks را مشاهده کنید. در ابتدا شاید لهجه‌های متفاوت، لغت‌های دشوار و گرامرهای پیچیده دیدن ویدیو‌ها رو برایتان کسل کننده و سخت کند به خودتان زمان بدهید و سعی بر فهمیدن همه‌ی ویدیو نکنید. ابتدا دوبار ویدیو را مشاهده کنید دوبار بعدی همراه با گوینده و با همان لحن تکرار کنید و بار آخر ویدیو را پخش کنید و هر آنچه را میشنوید بنویسید. در آخر خلاصه‌ای از ویدیو را بنویسید و چند ساعت بدون نگاه کردن به نوشته‌هایتان برای خود تکرار کنید.

پادکست

پادکست گوش دادن تاثیر بسیار زیادی در یادگیری زبان جدید دارد گوش دادن پادکست به شما کمک میکند در مورد موضوع‌های مختلف ایده‌های متفاوت، لغت‌ها و اصطلاحات جدیدی را بشنوید و مهارت شنیداری را تقویت کنید.

پیشنهاد من پادکست BBC 6 Minute English است. این پادکست را میتوانید از کانال Media آفرینش در تلگرام دانلود کنید. ۳ بار پادکست را گوش بدهید و بعد هر آنچه میشنوید را بنویسید. متن نوشته شده‌ی خودتان را با نسخه نوشتاری (transcript) هر فایل صوتی مقایسه کنید. و قسمت‌هایی را که نشنیده‌اید را مجددا پخش کنید و همراهش تکرار کنید. لغت‌ها و اصطلاحات جدید را در دفتری یادداشت کنید و به روشی که قبلا توضیح دادم تمرینش کنید‌.

همچنین Easy English Expressions پادکست خوبی است برای افرادی که در سطح مبتدی هستند گوینده با لحن شمرده‌ای صحبت می‌کند در Spotify میتوانید بشنوید. برای پیدا کردن متن پادکست Transcript + Podcast name را در گوگل جست و جو کنید.

سریال و فیلم

سریال و فیلم دیدن سرعت پیشرفت یادگیری را بسیار سریع‌تر میکند. سریال‌های Friends و Modern Family به شما کمک میکند در مورد وقایع روزانه چطور صحبت کنید‌.

اخبار

حتما هر روز حداقل یک متن را بخوانید از اپلیکیشن News in Levels میتوانید استفاده ‌کنید. این ‌اپلیکیشن در سه سطح اخبار را ارائه میکند که میتوانید با توجه به سطح خودتان اخبار را بخوانید. لغت‌های دشوار را خود اپلیکیشن معنی کرده است.

اپلیکیشن

اگر اهل استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف هستید اپلیکیشن Memrise برای به خاطر سپردن لغت‌های کتاب‌های متفاوت سودمند است. اپلیکیشن را دانلود کنید در گوگل نام ‌کتاب مورد نظر را به علاوه‌ی Memrise سرچ کنید. بعد از کلیک کردن بر روی اولین یا دومین سایت، کتاب در اپلیکیشن قابل دسترسی است با مرور کردن لغت‌ها به صورت فلش کارت لغت در ذهنتان ماندگار میشود.

در اپلیکیشن Tandem میتوانید با افراد انگلیسی‌ زبان صحبت کنید تا آن‌ها اشتباه‌هایتان رو تصحیح کنند. این اپلیکیشن این امکان را به شما میدهد تا روزانه تمرین حرف زدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *